Музей політв'язнів у м. Бучач

48400, м. Бучач,

вул. Галицька 25.меморіальна дошка на музеї

тел. +38 035 4422206

Керівник - Синенька Ореста Петрівна.
Дата відкриття 1990р., освячений у 1994р.
Ініціатори: Синенька Ореста, Воробій Олександра, Пасічник Петро, Чемерис Степан.
Музей займає цокольні 4 кімнати, у 2-х з яких розміщена експозиція.

У 1990 році, на зборах Товариства української мови ім. Т.Г.Шевченка виникла думка створити Спілку політв'язнів і музей пам'яті загиблих борців ОУН-УПА. Розпочався збір матеріалів — спогадів, фотографій, речей, книг. Районна організація НРУ допомогла одержати приміщення в колишній катівні будинку КДБ. У напівпідвальному приміщенні розташувалася Спілка політв'язнів і репресованих» а також «Меморіал», що в 1994 році був зареєстрований як «Меморіал» ім. В. Стуса. У цьому ж році відбулося урочисте посвячення «Меморіалу» митрополитом з Вінніпегу Максимом Германюком, священиками греко-католицьких церков Бучаччини.

За період існування музею вдалося скласти списки загиблих, встановити місце й обставини їхньої смерті. Було з'ясовано, що на Бучаччині від рук сталінських катів загинуло понад 1 500 чоловік різних національностей.

Промовисто розповідають про минуле нашого краю експонати музею: три рукописні книги, 500 фотографій учасників ОУН-УПА, вишивки, рушники, серветки, образи, альбоми, виготовлені з паперу та соломи, дитяча сорочечка маленької Терені, любовно вишита жінками у львівській в'язниці, де народилася бучаччанка Тереса Голуб, а також альбом, подарований із заслання владикою Йосипом Сліпим.

Дорогоцінним надбанням «Меморіалу» є молитовник, виготовлений невідомим священиком у таборі Караганди, в який увійшли молитви, пісні, вірші.

Синенька О., Воробій О. "Зродила героїв бучацька земля". Тернопіль - "Воля" 2000, с.7.
 


 

Посмотреть фото и цены на диваны угловые, рекомендую на сайте этого магазина.

Rambler's Top100 Rambler's Top100